Holy Diver -vilttiin kietoutuneena kelpaa siemailla glögiä

26.11.2013

Tuntuu siltä, että bändien kauppaama fanikrääsä muuttuu vuosi vuodelta kummallisemmaksi. Päällimmäisenä mielessä ovat tietenkin keväiset Ghostdildot ja anustapit sekä joulumarkkinoille tähdänneet hevibändien neulepuserot. Tänään esille kaivettu tuoteuutuus tuoksahtaa kuitenkin erittäin vahvasti 1980-luvulle.

Malesialainen Lemon Home Printing kauppaa Etsyssä Dion Holy Diver -printillä varustettua fleece-vilttiä. Takaraivossa kummittelee pienoinen aavistus, ettei kyse ole välttämättä kaikkein virallisimmasta tuotteesta. Hieman alle 26 euroa maksava viltti on kuitenkin mainospuheiden mukaan kevyt, mutta lämmin. Konepestäväkin se on, joten joulupukkia odotellessa läikytetyt glögitahrat saa helposti pois.

Mikäli olet miettinyt tätä juttua lukiessasi, että miten olet voinut elää kääriytymättä Holy Diveriin, klikkaa äkkiä vilttiostoksille tästä.

dio-fleece