Puolalaisen death metalin kärkijoukkoihin Behemothin, Decapitatedin ja Vaderin ohella kuuluva Hate on ehtinyt julkaisemaan kahdeksan kokopitkää levyä jo vuonna 1990 alkaneella urallaan.
Porukan yhdeksäs kiekko Crvsade: Zero ilmestyy 25.1.2015 Napalm Recordsin toimesta. Luvassa on takuuvarmasti toimivaa kamaa tuoreemman Behemothin hengessä, mikä tarkoittaa jumalanpilkkaa ja kuolemaa koko rahan edestä.
Laulaja-kitaristi Adam ”ATF Sinner” Buszko kertoo musiikkivideolle päätyneestä Valley of Darkness -kappaleesta:
”Valitsin tämän kappaleen ensimmäiseksi näytteeksi levyltä, koska sen sairas vakavamielisyys ja rienaava tunnelma kuvaavat hyvin koko levyn pohjimmaista olemusta. Biisi on surulaulu tälle ihmiskunnalle.”
1. Vox Dei (A Call from Beyond)
2. Lord, Make Me an Instrument of Thy Wrath
3. Death Liberator
4. Leviathan
5. Doomsday Celebrities
6. Hate Is the Law
7. Valley of Darkness
8. Crusade Zero
9. The Omnipresence
10. Rise Omega the Consequence!
11. Dawn of War
12. Black Aura Debris
13. The Reaping (bonus track)