Saksalainen Lord of the Lost julkaisee loppuvuodesta jatkoa elokuussa ilmestyneelle Opvs Noir Vol. 1 -pitkäsoitolleen. Tänään tuolta joulukuun 12. päivä ilmestyvältä Opvs Noir Vol. 2 -levyltä on julkaistu kolmantena singlelohkaisuna videoineen kappale Would You Walk With Me Through Hell?, joka on tehty yhteistyössä Infected Rain -yhtyeen kanssa.
”Oli suuri haaste tehdä rakkauslaulu voimakkaalla ja positiivisella viestillä, mutta näin synkällä musiikilla ja otsikolla. Lenan (Scissorhands, Infected Rain -solisti) monipuolinen ääni ja intensiivinen karisma tekivät yhteistyöstä aina ensimmäisestä ideasta valmiiseen biisiin asti mahtavan matkan niin musiikillisesti kuin henkilökohtaisesti”, kommentoi Lord of the Lost -keulahahmo Chris Harms.
Molemmat yhtyeet nähdään keväällä myös omilla keikoillaan Suomessa. Lord of the Lost konsertoi maaliskuussa Tampereella ja Helsingissä, Infected Rain puolestaan saapuu Helsinkiin huhtikuussa yhdessä Butcher Babiesin kanssa.
Lue myös: Genrerajoja rikkova Lord of the Lost saapuu keväällä Suomeen kahdelle keikalle
Lue myös: Infected Rain ja Butcher Babies tulevat yhteiskeikalle Suomeen
