Tokiossa vuonna 2015 perustettu metalcorebändi Hanabie. on julkaissut uuden kappaleen yhtyeen 10-vuotissynttäreiden kunniaksi.
Biisi on nimeltään Spicy Queen ja löydät sen musiikkivideon jutun lopusta.
Metalsucks julkaisi yhtyeen kommentteja uutukaisestaan. Laulaja Yukina:
– Vuonna 2021 julkaisemamme biisi We Love Sweets on ollut monille kuuntelijoillemme portti musiikkimme pariin. Se on meille hyvin tärkeä kappale. Kun aikaa on kulunut ja olemme aikuistuneet, ajattelimme tehdä siitä tulisemman version.
Lue myös: ”En minä ainakaan tiedä, mikä on metalcoren ja modernin metallin ero” – haastattelussa Caliban
Laulaja-kitaristi Matsuri:
– Biisi syntyi Yhdysvaltain-kiertueellamme, kun saimme ajatuksen uuden kappaleen tekemisestä juhlavuotemme kunniaksi. Teimme sen yhteistyönä koko yhtyeen voimin, ja sen tekeminen oli todella hauskaa. Sisällytimme siihen paljon kohtia, joissa fanimme voivat huutaa mukana keikoillamme.
Alla olevan videon on ohjannut Takuya Oyama ja tuottanut Mao Suzuki.