Ensi kuussa järjestettävän Steelfestin bändikohtaiset soittoaikataulut selvillä

Kiirettä pitelee, mikäli meinaa kaikki bändit nähdä.

Hyvinkäällä 17.-18.5.2019 järjestettävän Steelfestin soittoaikataulut ovat selvillä.

Kahden päivän mittaiset festarit tarjoavat äärimetalliräimettä yhteensä yli 30 bändin verran, joista reippaasti yli puolet on ulkomaista tekoa.

Tapahtuman suuriin nimiin kuuluvat mm. perjantaina esiintyvät Belphegor, Immolation ja Mysticum (kuvassa), sekä lauantaina soittovuoronsa saavat Asphyx, Mgła ja Marduk.

Perjantai 17.5.
14.OO Portit auki
14.30-15.00 Disciples of the Void
15.00-15.45 Trollheims Grott
15.45-16.30 Myrkskog
16.30-17.15 Advent Sorrow
17.15-18.00 Arkhon Infaustus
18.00-18.45 Antimateria
18.45-19.30 Evil
19.30-20.15 Monarque
20.15-21.00 Seigneur Voland
21.00-21.45 Vargrav
21.45-22.45 Belphegor
22.45-23.45 Horna
23.45-01.00 Immolation
01.00-02.15 Mysticum
03.00 Portit kiinni

Lauantai 18.5.
12.00 Portit auki
13.00-13.30 Morgal
13.30-14.00 ...and Oceans
14.00-14.45 Délétère
14.45-15.30 Aeternus
15.30-16.15 Totalselfhatred
16.15-17.00 Grave Miasma
17.00-17.45 Gaahls Wyrd
17.45-18.30 Deiphago
18.30-19.15 Kroda
19.15-20.00 Einherjer
20.00-20.45 Naglfar
20.45-21.30 Asphyx
21.30-22.15 Odium
22.15-23.00 Vital Remains
23.00-23.45 Nargaroth
23.45-01.00 Mgła
01.00-02.15 Marduk
03.00 Portit kiinni